قوانین و شرایط استفاده از آکادمی پارس اتیلن کیش

به نام خدا

ویرایش اول – تیر ماه 1394

کاربر گرامی:

با تشکر از شما ، امیدواریم این آکادمی علاوه بر فراهم آوردن فضایی مناسب برای گفتگو در جهت پیشرفت، دریافت و ارتقاء اطلاعات فنی مهندسی و پاسخ به سوالات شما مفید واقع شود. اگرچه مسئولان و سرپرستهای آکادمی توانایی ویرایش و حذف تمامی محتوای ارسال شده از جانب کاربران و در صورت لزوم اخراج آنها را دارا می باشند اما رسیدگی به این امور با توجه به حجم بالای محتوای ارسال شده در هر روز، امری بسیار زمان گیر و تا حدودی غیر ممکن است. از اینرو با توجه به موارد یاد شده از شما دوست عزیز درخواست می شود با احترام گذاشتن به قوانین به نظم و یکپارچگی هر چه بیشتر آکادمی کمک کنید.

– قوانین آکادمی پارس اتیلن کیش الزاما بصورت فعلی باقی نمی‌مانند و  ممکن است که در هر زمانی تغییر کنند، در صورت بروز تغییرات در قوانین اطلاعیه‌ای در آکادمی منتشر خواهد شد که لطفا آنرا مطالعه فرمایید.

– علاوه بر قوانین عمومی دپارتمانها رعایت کردن قوانین امضاء نیز توسط کلیه کاربران آکادمی پارس اتیلن کیش الزامی است.

– این مجموعه قوانین برای تمامی کاربران آکادمی پارس اتیلن کیش اعم از کاربران عادی، ویژه و سرپرستها لازم الاجرا است.

– بنا به ارزش زیادی که آکادمی پارس اتیلن کیش برای کاربران فعال اش قائل است، در مورد کاربران فعال سخت گیری کمتری اعمال خواهد شد.

– هدف از راه اندازی آکادمی پارس اتیلن کیش صرفا کمک به کاربران و حل مشکلات تخصصی آنها در زمینه هایی همانند لوله پلی اتیلن, اتصالات پلی اتیلن, منهول پلی اتیلن, مواد اولیه پلی اتیلن, مواد پتروشیمی, پلیمرها, پلاستیکها, محصولات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب, انتقال گاز, انتقال فاضلاب , سیستم‌های آتشنشانی, استانداردهای مرتبط و سایر علوم مرتبط می باشد. با توجه به محدود بودن زمینه فعالیت دپارتمانها، مطرح کردن هر موضوعی در آکادمی پارس اتیلن کیش میسر نیست و مطالبی که موضوعات متفرقه و غیر تخصصی دارند پذیرفته نخواهند شد.

– آکادمی پارس اتیلن کیش از داخل ایران مدیریت و کنترل می شود و به همین دلیل تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است. لذا هر گونه محدودیتی که در قوانین رایج جمهوری اسلامی ایران وجود دارد در این سایت نیز رعایت می گردد.

قوانین عمومی

در انتخاب نام کاربری خود هنگام ثبت نام دقت فرمایید. شناسه‌هایی که در بر گیرنده کلمات زشت، نامناسب و مشابه نام مدیران و سرپرستهای شرکت پارس اتیلن کیش و آکادمی پارس اتیلن کیش باشند در اولین فرصت مسدود خواهند شد. همچنین کاربران تنها مجاز به استفاده از یک شناسه کاربری فعال می‌باشند، در صورت مشاهده رفتاری مغایر با این قانون تمامی شناسه‌های فرد خاطی مسدود خواهند شد.

با توجه به اهداف آکادمی پارس اتیلن کیش، آموزش, بحث و گفتگو در دپارتمانها در مورد مسائل پیرامون لوله پلی اتیلن, اتصالات پلی اتیلن, منهول پلی اتیلن, مواد اولیه پلی اتیلن, مواد پتروشیمی, پلیمرها, پلاستیکها, محصولات مرتبط با صنعت آب و فاضلاب, انتقال گاز, انتقال فاضلاب , سیستم‌های آتشنشانی, استانداردهای مرتبط مجاز است و کلیه بحث‌های متفرقه به صورت محدود در دپارتمان “مباحث گوناگون” دنبال خواهند شد که تنها سرپرستها و قادر به ایجاد گفتگوی جدید در این انجمن می باشند. در صورتی که عنوانی مفید بوده و نیاز به وجود یک گفتگوی مستقل برای آن احساس می کنید با سرپرستهای آکادمی تماس بگیرید.

قرار دادن تصاویر شخصیت‌های سیاسی، مذهبی، غیر اخلاقی و برخی نماد‌ها در آواتار، امضا، تصویر پروفایل و همچنین آپلود کردن این تصاویر در آلبوم های شخصی تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و در صورت مشاهده، تصویر مربوطه حذف و کاربر اخطاری دریافت خواهد کرد. در صورت تکرار دسترسی کاربر محدود و قطع خواهد شد.

در صورتی که نسبت به رفتار کاربران اعتراض و یا انتقادی دارید به وسیله پیام خصوصی ‌آنرا با سرپرست دپارتمان‌ها در میان بگذارید. چنانچه این اعتراض یا انتقاد شامل حال سرپرستهای دپارتمان شد موضوع را با مدیر ارشد آکادمی که در میان بگذارید و پیگیری کنید. موارد مربوط به اعضاء تحریریه را نیز با دبیر تحریریه در میان بگذارید. در صورت عدم توجه به سلسه مراتب پاسخی دریافت نخواهید کرد.

انجمن پیشنهادات و انتقادات در ارتباط با عملکرد و روند کلی آکادمی می باشد نه محلی برای اعتراضات و خصومت‌های شخصی! هرگونه پیام اعتراضی یا انتقاد آمیز که در آن نام کاربر (با هر رتبه‌ و امتیازی) به صورت مستقیم ذکر شود، بدون تذکر فوراً حذف و در صورت تکرار این عمل بدون توجه به انتقاد کاربر، دسترسی وی محدود خواهد شد.

در صورتی که دسترسی کاربری به دلیل بی توجهی به قوانین سایت برای مدتی مشخص محدود شود، کاربر خاطی در مدت تحریم حق ایجاد شناسه جدید را نخواهد داشت. اگر در این مدت کاربر اقدام به عضویت مجدد در آکادمی نماید در صورت مشاهده دسترسی تمامی شناسه‌های آن کاربر به صورت دائم قطع خواهد شد. کاربر تنها در صورتی می تواند اقدام به عضویت مجدد نماید که شناسه او به صورت دائم مسدود شده باشد.

مسئولیت کلیه محتوای (پیام، تصویر، فایل ضمیمه) ارسال شده در انجمن بر عهده کاربر ارسال کننده بوده و شرکت پارس اتیلن کیش و آکادمی پارس اتیلن کیش و سایت parsethylene-kish.com و academy.cloudsite.ir در قبال صحت و سلامت این محتوای ارسال شده هیچ مسئولیتی نمی پذیرد.

منازعات و مشکلات شخصی خود را خارج از آکادمی حل کنید. آکادمی پارس اتیلن کیش اجازه مطرح کردن اتهامات درست یا نادرستی که مستقیماً نام افراد یا شرکت ها را تحت تاثیر قرار می دهد، (حتی به جهت روشن کردن اذهان و در هر موضوع که باشد) را نمی‌دهد.

صندوق پیام‌های خصوصی محلی کاملاً شخصی بوده و هیچگونه نظارتی برروی آن اعمال نمی‌شود و سرپرستها نیز توانایی بررسی کردن این قسمت را ندارند، اما در صورت گزارش سایر کاربران مبنی بر سوء استفاده از این قسمت و ارسال هر گونه پیام‌های دسته جمعی که باعث ایجاد مزاحمت برای دیگر کاربران شود ابتدا به شخص خاطی تذکر و در صورت تکرار دسترسی کاربر محدود خواهد شد.

کاربران در صورت مشاهده هرگونه سرپیچی از قوانین در مطالب ارسال شده، در صورت تمایل با فشردن کلید “آگاه کردن سرپرست از تخلف” که در تمامی پست‌های ارسالی موجود است می توانند سرپرستهای آن دپارتمان را برای رسیدگی به موضوع آگاه سازند. توجه داشته باشید که تذکر و یادآوری قوانین فقط بر عهده سرپرستها است، بنابراین از کاربران عزیز تقاضا می کنیم از ارسال مواردی مانند: این تاپیک تکراری است، این جاش اینجا نیست، تاپیک چرا قفل نشده، سرپرستها سریعتر تاپیک رو قفل کنند و … جداً خودداری کنند. در صورت مشاهده این موارد فقط از “آگاه کردن سرپرست از تخلف” استفاده کنید، در صورت مشاهده پیام های مدیریتی از کاربران، پیام فوراً حذف خواهد شد.

بحث در مورد راه‌های عبور از فـیـلـتـر، نرم افزارهای فـیـلـتـرشکن و مسائل مرتبط تحت هیچ شرایطی مجاز نیست. در صورت مشاهده، نوشته مربوطه حذف و با کاربر خاطی برخورد لازم خواهد شد.

حق حذف یا انتقال یک نوشته یا گفتگو، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای سرپرستهای آکادمی پارس اتلین کیش محفوظ است، که البته در صورت تمایل می‌توانند در آن مورد توضیح یا اخطار لازم را بدهند.

قوانین ارسال مطلب

زبان نوشتاری سایت با توجه به زبان رسمی ایران، فارسی است و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت فارسی نوشته های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان های رایج در چت و … در سایت ممنوع است. اما استفاده کردن از لغات انگلیسی و ذکر متن یا جملات انگلیسی جهت توضیح و یا درک بهتر مطلب (البته با نگارش صحیح) ایرادی ندارد. چنانچه کاربر از اعضا جدید باشد ابتدا تذکری در رابطه با رعایت قوانین نوشتاری دریافت می کند. در صورت تکرار این عمل اخطار دریافت کرده و عدم توجه به اخطار منجر به محدود شدن دسترسی خواهد شد.

به منظور جلوگیری از ارسال مطالب و بحثهای تکراری، ابتدا مطلب مورد نظر خود را در دپارتمانها جستجو کنید. همچنین هنگام ارسال مطلب جدید در دپارتمانها توجه داشته باشید که فقط در ارتباط با موضوع اصلی آن گفتگو، مطلب خود را ارسال کنید. پیام های تکراری و آن دسته از مطالبی که ارتباطی با موضوع اصلی گفتگو ندارند به محض مشاهده و بدون آگاه سازی نویسنده آن حذف می شوند و شخص خاطی اخطاری به جهت ارسال اسپم دریافت می کند. در صورت تکرار این عمل از سوی کاربر، دسترسی وی محدود خواهد شد و ادامه این روند موجب قطع دائم دسترسی به دپارتمان خواهد گردید.

کاربران هنگام ارسال پیام در آکادمی که شامل: دپارتمانها، صفحات شخصی (پروفایل)، کلوب ها، بلاگ های شخصی، نظرات و … می شود می‌بایست از کلمات و جملات مناسب استفاده کنند. در صورت مشاهده کلمات زشت و رکیک و توهین آمیز بدون تذکر دسترسی فرد خاطی محدود و یا به صورت دائمی قطع خواهد شد .

ارسال مطالب مرتبط با دین، سیاست، مذهب، مقدسات و مسائل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) و موضوعات غیر اخلاقی در دپارتمانها , صفحات شخصی (پروفایل)، کلوب ها و بلاگ های شخصی تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و در صورت مشاهده مطلب فوراً حذف و دسترسی شخص خاطی قطع خواهد شد.

هنگام ارسال پیام، درصورتی که قصد بیان و یا پاسخ دادن به چند مطلب را دارید، در صورتی که مطالب به یکدیگر مرتبط باشند آنها را در یک پست ارسال کنید و از ارسال پیام های پشت سر هم خودداری کنید. اگر مطلبی را ارسال کرده اید و بعد از ارسال با مطلب مرتبط جدیدی رو به رو شدید، پیام خود را ویرایش و مطلب جدید را به آن اضافه کنید. اما اگر مدتی از زمان ارسال پیام گذشته و یا مطلب مهم بود آن را جداگانه ارسال کنید.

سیستم اعتبار آکادمی به منظور مشخص شدن کیفیت کاری نوشته های کاربران است، نه صرفاً امکانی برای بالا بردن درجات کاربر. درخواست یا تشویق دیگر کاربران برای دادن اعتبار به هر نحوی غیر مجاز بوده و در صورت مشاهده نوشته هایی که در آنها شخص اقدام به درخواست اعتبار نماید، ابتدا تذکری به کاربر داده شده و در صورت تکرار مجدد اخطاری دریافت خواهد کرد. ادامه این روند موجب قطع دسترسی شخص خواهد شد.

قوانین امضا

حداکثر سایز مجاز تصاویر مورد استفاده در امضا 550 پیکسل (طول) در 125 پیکسل (عرض) است.

قرار دادن حداکثر یک تصویر در امضا با رعایت قانون شماره یک مجاز است.

حداکثر حجم تصویر مورد استفاده در امضا 60 کیلوبایت است.

حداکثر تعداد خطوط به کار رفته در امضا 5 خط می باشد و بیش از آن مجاز نیست.

برای استفاده کردن از تصویر و نوشته به طور همزمان 1 تصویر و سه خط مجاز است.

کاربرانی که از ثبت نام آنها کمتر از بیست روز گذشته و همچنین تعداد پست های ارسالی آنها به عدد 10 نرسیده باشد توانایی درج امضا را نخواهند داشت.

تبلیغات، قرار دادن تصاویر و مطالب سیاسی، مذهبی، غیر اخلاقی و قرار دادن هرگونه لینک در ارتباط با موضوع های ذکر شده در امضا و همچنین رعایت نکردن قوانین امضا ممنوع بوده و در صورت مشاهده، امضا بدون گزارش به کاربر حذف و در صورت تکرار دسترسی کاربر محدود خواهد شد.

استفاده از آواتار های مدیران و سرپرستهای آکادمی ممنوع بوده و در صورت مشاهده، تصویر فوراً حذف خواهد شد.

قوانین تبلیغات

ارسال هر گونه پیام های تبلیغاتی و تجاری مربوط به سایت‌ها، بلاگ های شخصی، فروشگاه های اینترنتی و یا شرکت های تجاری و دیگر تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن در دپارتمانها، امضا، صفحات شخصی (پروفایل)، کلوب ها و بلاگ‌های شخصی ممنوع است. در صورت تمایل به معرفی شرکت و یا محصولات خود می توانید به قسمت تبلیغات سایت مراجعه و محل نمایش بنر ها و تعرفه آنها را مشاهده کنید.

پیام هایی که مضمون تبلیغاتی به همراه داشته باشند فوراً حذف شده و کاربر ارسال کننده اخطاری دریافت خواهد کرد. در صورت ادامه این روند و عدم توجه به این قانون، دسترسی کاربر محدود خواهد شد.

اگر پاسخگویی به سوال کاربر به گونه ای باشد که مربوط به سایت‌ ها یا محصولات تجاری شود می بایست فقط در همان زمینه پاسخ داده شود و از به کار بردن جملات و کلمات تبلیغاتی خودداری گردد. همچنین از بیان نام شرکت های تولید کننده لوله پلی اتیلن به صورت مکرر و مقایسه آنها با یکدیگر جداً خودداری فرمایید.

قوانین کپی رایت

در صورتی که مایل به کپی کردن مطلبی از سایتی دیگر (فارسی یا غیر فارسی) می‌ باشید، حتماً منبع دقیق آنرا به صورت لینک ذکر کنید. همچنین در صورت امکان، نام نویسنده اصلی را نیز در انتهای مطلب بیاورید. به محض مشاهده مطالب بدون منبع، ابتدا به شخص تذکر داده می‌شود در صورت ادامه این روند به صورت پیاپی از سوی کاربر و عدم توجه به این قانون، دسترسی کاربر بدون تذکر مجدد محدود خواهد شد.

کپی کردن اخبار و مقالات در ارتباط با مطالب مرتبط با عناوین دپارتمانها از سایت ها/بلاگ های فارسی زبان، چه با ذکر منبع و چه بدون ذکر منبع ممنوع است و به محض مشاهده مطالب بدون ذکر هیچ دلیلی حذف خواهند شد.

کلیه مطالب نوشته شده در آکادمی پارس اتیلن کیش و سایت شرکت پارس اتیلن کیش دارای حق کپی رایت بوده و در صورت گزارش کپی کردن مطالب این سایت در سایت ها/بلاگ های دیگر بدون ذکر لینک دقیق سایت، اقدامات قانونی لازم صورت خواهد گرفت.