آلودگی هوا

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  پیام تهرانی در 2 سال پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #1999

  پیام تهرانی
  سرپرست کل
  0p

  آلودگی هوا تغییر در ویژگی‌های طبیعی جو بر اثر مواد شیمیایی، غباری یا عامل‌های زیست‌شناختی است. زندگی در کره زمین وابسته سامانه گازی است به Air-pollutionنام جو یا اتمسفر که زمین را پوشانده است. تحلیل‌رفتن لایه اوزن استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی‌ است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

  این آلودگی هوا ممکن است (مانند فعالیت آتشفشان ها ) طبیعی یا مصنوعی باشند. آلودگی‌های مصنوعی عمدتاً ناشی از فعالیت وسایل نقلیه و کارخانه‌ها هستند.

  کارشناسان و محققان محیط زیست به این نتایج دست یافته اند که باید راه های موثری را در حمایت از محیط زیست و منابع طبیعی امری در زمره ی کار خود قرار داد. كاهش مصرف سوخت های فسیلی ، رمز و كلید اصلی موفقیت در تثبیت اقلیم زمین است باتوجه به بحران هایی كه در طی سده گذشته از طریق انتشار مواد آلوده كننده در محیط زیست بوجود آمده، مبارزه برای داشتن هوای تمیزتر در چند دهه اخیر همه گیر شده است و این مبارزه بصورت یك واقعیت بین المللی ظاهر گردیده، زیرا هوا مرزهای بین المللی را به رسمیت نمی شناسد و هیچ كس در مقابل تهاجم هوای آلوده ایمن نیست. در شرایط كنونی مساله اصلی به شهرهای عمده و پرجمعیت و مناطق شهری مربوط می شود.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.