مزایای منهول پلی اتیلن

این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  کارشناس شیمی در 11 ماه، 2 هفته پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #2225

  کارشناس شیمی
  سرپرست کل
  0p

  مزایای منهول پلی اتیلن عبارت است از:

  1- سهولت در نصب و راه اندازی
  2- سازگاری و انعطاف پذیری
  3- مقاومت بالا
  4- نفوذ ناپذیر بودن
  5- نگهداری

  مزایای منهول پلی اتیلن

   هزینه ها در استفاده از منهول پلی اتیلن بسیار کاهش میابد زیرا منهول پلی اتیلنی سبک است ونصب و حمل و نقل آن به راحتی صورت میگیرد و نیازی به استفاده از ماشین آلات سنگین و یا تعداد زیادی  کارگر نیست،برخلاف منهول بتنی.در عین حال با منهول پلی اتیلن امکان دسترسی آسان به مسیر کابل‌های زیر زمین در سیستم‌های مخابراتی وجود دارد وتوانایی تعمیر و باز سازی منهول های فرسوده نیز امکان پذیر است.

  به علت انعطاف پذیری و مقاومت بالا منهول پلی اتیلن بر اثر زلزله  یا بر اثر ضربات و هر گونه حرکت یا ارتعاش وارد شده در خاک و یا در حین حمل و نقل و نصب آسیبی نمی بیند. و به دلیل عدم شکستگی و تخریب ،ضایعات فوق العاده پایین نیز دارد.

  رنگ روشن مواد پلی اتیلنی باعث ایجاد دید مناسب جهت نظافت مجاری فاضلاب می گردد و به کمترین نور برای رویت داخل آن نیاز است اما داخل منهول بتنی خشن است و به مرور زمان تیره و لجن گیر می شود بنابراین داخل شدن به منهول و ایجاد شرایط مناسب دشوار است.

   منهول پلی اتیلنی دارای یک سطح مسطح داخلی و بدون هیچ نوع زبری یا زاویه ای هستند. که خروجی جریانهای از مایعات به  خوبی فراهم می کنند.

  در منهول پلی اتیلنی نردبان هایی طراحی شده است که برای سال ها بدون عیب کار می کند و سالم می ماند اما نردبانهای فلزی سطحی سخت دارند که در صورت بر خورد با آن احتمال آسیب رسیدن به افراد است.

  #2273

  کارشناس شیمی
  سرپرست کل
  0p

  مزایای منهول پلی اتیلن بر منهول‌ GRP

  با توجه به اهمیت جایگاه منهول در شبکه‌های فاضلاب، بررسی کیفی آنها و تشخیص اینکه کدام یک کارایی بهتری دارند ضرورری خواهد بود که در اینجا به برخی از مزایای منهول پلی اتیلن بر منهول GRP اشاره خواهیم کرد.

  • با توجه به اینکه در ساخت منهول‌های GRP از رزین، پلی استر و ماسه استفاده می‌شود، لذا برای کاهش قیمت منهول میزان ماسه را در ترکیب فوق افزایش می‌دهند که موجب شکنندگی بیش از حد منهول می‌گردد. همچنین جهت کاهش قیمت می‌توان از رزین نامرغوب استفاده نمود. در صورتی که از رزین مرغوب و ماسه به میزان استاندارد در تولید ترکیب استفاده گردد هزینه تولید منهول GRP بیشتر منهول پلی اتیلناز پلی اتیلن خواهد بود.

  • منهول‌های GRP بسیار سنگین تر از منهول‌های پلی اتیلن هستند از این رو برای جابجایی آنها باید از جرثقیل استفاده نمود در حالی که منهول‌های پلی اتیلن با دست قابل جابجا کردن هستند. در نتیجه حمل و نقل منهول‌های پلی اتیلن با سهولت بیشتر و هزینه کمتری انجام خواهد شد.

  • سرعت اجرای منهول‌های پلی اتیلن با در نظر گرفتن سبکی منهول، نصب سریع و آسان، اتصال و آب بندی راحت لوله‌ها بسیار بالاتر از منهول های GRP می‌باشد.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.