Paste your Bing Webmaster Tools verification code here

نوار آبیاری قطره ای پلی اتیلن

این جستار شامل 2 پاسخ ، و دارای 2 کاربر است ، و آخرین بار توسط  تولید لوله پلی اتیلن در 1 سال، 9 ماه پیش بروز شده است.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #2039

  پیام تهرانی
  سرپرست کل
  0p

  یکی از روشهای آبیاری قطره‌ای که بیشتر برای کشت‌های ردیفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، روش آبیاری نواری است. از این روش هم در مزارع و باغات و هم در گلخانه ها استفاده می شود. در این روش آبیاری قطره‌ای برای رساندن قطره آب به پای گیاه از نوار آبیاری قطره‌ای یا تیپ (tape) استفاده می‌شود. نوار آبیاری تیپ به دو صورت درز دار یا زیپی و پلاک دار تولید می‌شود. نوار آبیاری پلاک دار دارای قطره چکان است، اما نوار تیپ آبیاری درزدار قطره چکان ندارد و به جای آن مسیری زیگزاگ (زیپ مانند) روی آن وجود دارد که فشار آب را گرفته و قطره آب از طریق درز موجود در نوار تیپ خارج می‌شود.

  #2040

  پیام تهرانی
  سرپرست کل
  0p

  نوار‌های تیپ یکی از مهمترین قسمت‌های سیستم آبیاری قطره ای را تشکیل می‌دهند و در انواع پلاک دار و درز دار می‌باشند که در آن آب بصورت قطره‌ای از آن خارج می‌شود و برای انواع کشت‌های ردیفی کاربرد دارند .
  نوارهای آبیاری برای روش‌های مختلف آبیاری قطره‌ای (سطحی و زیرسطحی) و گیاهان مختلف، با تنوع بسیار زیادی از نظر ضخامت و فاصله بین قطره چکان‌ها یا درزها تولید می‌شوند. اما پرمصرف‌ترین نوع آنها نوار آبیاری با ضخامت ۲۰۰ و ۱۵۰ میکرون با فواصل آبدهی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی متر می‌باشد. معمولاً نوارهای آبیاری ایرانی از نوع درزدار و نوار‌های آبیاری خارجی از نوع پلاک‌دار می‌باشند.

  #2041

  تولید لوله پلی اتیلن
  مشارکت کننده
  0p

  آبیاری قطره‌ای عبارتست از روشی که در آن آب با فشار تنظیم شده از روزنه ای بنام قطره چکان از شبکه خارج و به صورت قطره قطره پای گیاه ریخته می‌شود. گاهی این نوع آبیاری را آبیاری موضعی نیز می‌گویند.شبکه‌ای که آب را در سراسر مزرعه توزیع می‌نماید به کمک قطره چکان و با فشار ثابت روی زمین پاشیده می‌شود. از مشخصات این روش تحویل آب به گیاه با فشار کم در منطقه توسعه ریشه‌ها، در سطح زمین یا بصورت زیر سطحی می‌باشد تا مساحت و عمق کوچکی از سطح خاک خیس شود.

در حال نمایش 3 نوشته (از کل 3)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.